Posiadanie kufra lub sakwy jest niezbędne w przypadku motocyklistów odbywających dłuższe podróże. Oczywiście nawet w przypadku krótkich jazd przydatne jest posiadanie przynajmniej jednej lub dwóch sakw lub małego kufra. Aby móc zamontować je na motorze najpierw należy zakupić stelaż Givi. To właśnie na takim stelażu mocuje się zakupione kufry czy sakwy, a sam stelaż musi być idealnie dopasowany do danej maszyny.

Jak wybrać stelaż do swojego motoru?

Mężczyzna na motocykluWybór odpowiedniego stelażu motocyklowego jest nie lada wyzwaniem dla przeciętnego motocyklisty. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele różnorodnych marek oraz modeli. Wybór stelażu Givi powinien być dokonany w oparciu o właściwości maszyny, jej model i budowę. Niektóre modele stelaży są sprzedawane oddzielnie, ale inne razem z kuframi czy sakwami. Takie rozwiązanie jest o tyle korzystne, że nie trzeba dopasowywać stelaża do motoru, a później dobierać do tego odpowiedni rodzaj kufra czy sakwy. Oczywiście najlepszym wyjściem z sytuacji, w której nie mamy pojęcia jaki stelaż Givi odpowiedni będzie dla naszej maszyny jest poradzenie się w tej kwestii profesjonalistów. Praktycznie w każdym sklepie ze sprzętem motocyklowym zatrudniona jest przynajmniej jedna osoba, która posiada dużą wiedzę i doświadczenie w tym temacie.

Solidny stelaż Givi to podstawa

Wybierając stelaż Givi do motocykla wiele osób zwraca uwagę na przystępną cenę. Jednak nie to jest tutaj najważniejsze. Otóż istotne jest by konkretny model stelaża, który teoretycznie pasuje do naszej maszyny był solidny i wykonany z trwałych materiałów. Ma to duże znaczenie, gdyż inwestując pieniądze warto zakupić porządny model stelaża, który przetrwa lata, a także ciężkie podróże. Najlepsze modele stelaży Givi wyposażone są w łatwy sposób mocowania, a także są bardzo trwałe, dlatego nie straszne im różne warunki atmosferyczne czy też ewentualne wypadki. Solidny stelaż jest gwarancją bezpieczeństwa kufrów, a co za tym idzie przewożonych w nich rzeczy osobistych. Warto stawiać, więc na sprawdzone i godne polecenia rozwiązania.