Wielu z nas widząc poprawiającą się z dnia na dzień pogodę, zastanawia się nad ruszeniem się z domu i znalezienie sobie jakiejś aktywności fizycznej. Zimowa nostalgia ustępuje, a my zostajemy z niedosytem ruchu. Nic dziwnego więc, że gdy tylko robi się cieplej, tłumy ludzi wyruszają w miasto na rowerach, hulajnogach, czy rolkach. Są to bowiem nie tylko doskonałe środki transportu do poruszania się po mieście, ale także świetny pomysł na rekreację na świeżym powietrzu. W tym artykule postaramy się Wam przybliżyć temat rolek i podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Dlaczego warto jeździć na rolkach?

rolki rollerblade

Zaczynamy od banału, który jednak może przekonać niezdecydowane osoby do zmiany trybu życia na trochę bardziej aktywny. Otóż jeżdżenie na rolkach przynosi nam o wiele więcej pozytywnych efektów niżeli sama frajda, którą otrzymujemy z jeżdżenia. Regularne pokonywanie dystansów na rolkach nie tylko pozwala zrzucić zbędne kilogramy (pod kątem spalania tłuszczu rolki nie ustępują bieganiu), ale także poprawia naszą kondycję oraz stymuluje rozwój zaangażowanych w jazdę mięśni nóg i pośladków. Badania dowodzą, że rolkarze mogą pochwalić się lepszą koordynacją ruchową, co wiąże się między innymi z lepszym dotlenieniem organizmu podczas treningu jazdy na rolkach.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie rolek?

Wybierając rolki, musimy zwrócić uwagę na pewne ważne aspekty. Po pierwsze rozmiar i rodzaj rolek. Chyba najpopularniejszymi rolkami wśród początkujących są te z możliwością regulacji. Jest to rodzaj rolek pozwalający manipulować rozmiarem w taki sposób, że możemy zwiększyć rozmiar danej pary nawet w zakresie 4 rozmiarów. Przez to rolki lepiej i ciaśniej leżą na stopie zapewniając rolkarzowi większy komfort. Przez możliwość regulacji, tego typu rolki doskonale sprawdzają się dla dzieci, których stopa przez cały okres dzieciństwa rośnie stosunkowo szybko. Dla dorosłych, którzy szukają rolek do codziennego użytku, proponujemy rolki rekreacyjne. Charakteryzują się one uniwersalnością, dużą dostępnością (zarówno pod kątem ceny, rozmiarów oraz modeli). Dobrym przykładem takich rolek są rolki Rollerblade, których lekka i prosta konstrukcja zapewnia wygodę w bardzo atrakcyjnej cenie. Rolki Rollerblade, świetnie sprawdzają się jako rolki miejskie do jazdy rekreacyjnej, przez co są często wybierane przez amatorów i nowicjuszy rolkarstwa. Samo zastosowanie rolek może sięgać daleko poza zwyczajną jazdę rekreacyjną. Dziś mamy do wyboru naprawdę wiele różnych sportów wykorzystujących rolki jako środek realizacji. Hokej, jazda wyczynowa, wyścigi, czy nawet taniec na rolkach - możliwości jest wiele, wystarczy znaleźć coś dla siebie.