Wbrew ogólnym przekonaniom, wybór skórzanego portfela męskiego nie jest taką prostą sprawą. Tym bardziej, że jest to przedmiot, który towarzyszy nam codziennie – i to w różnych okolicznościach. Jakimi zatem kryteriami kierować się przy jego zakupie? Czy cena jest jedynym wyznacznikiem satysfakcji z użytkowania?

Portfel męski skórzany to niewątpliwie jeden z tych przedmiotów, jaki towarzyszy mężczyznom każdego dnia. Niejednokrotnie stanowi jedyny dodatek, po jaki sięgają podczas wyjścia z domu. Dlatego tak ważne jest, aby był nie tylko funkcjonalny i praktyczny, ale również atrakcyjny wizualnie. Nie można pominąć także sfery technicznej, jaką jest w tym wypadku rozmiar. Nie może być ani za mały, ani za duży. Nieodpowiednio dopasowany do osobistych potrzeb i oczekiwań nie spełni należycie zadanej funkcji, co oczywiście nie pozostanie obojętne na poziom satysfakcji i zadowolenia. Ogromną popularnością cieszą się jak najcieńsze skórzane portfele męskie, które przy zachowaniu niezbędnych walorów funkcjonalnych, nie zajmują zbyt dużo miejsca. Mitem jest bowiem przekonanie, że gruby i wypchany portfel rzuca pozytywne światło na jego właściciela. Nic bardziej mylnego!

[caption id="attachment_14366" align="aligncenter" width="300"]portfel męski skórzany Portfel męski skórzany - styl i funkcjonalność w jednym[/caption]

Funkcjonalność jest najważniejsza

Nie od dziś wiadomo, że natura męska ceni wszystkie rozwiązania, które są proste i zarazem praktyczne. Nie inaczej jest w tym przypadku. Portfel męski skórzany musi być idealnie dopasowany do potrzeb właściciela. Jeśli zatem jesteśmy zwolennikami noszenia przy sobie sporej ilości gotówki, wówczas pierwszorzędną rolę powinna odegrać przestronna przegroda na banknoty. W sytuacji, gdy jesteśmy aktywnymi użytkownikami posługiwania się papierem elektronicznym, wówczas na szczególne uwzględnienie zasługuje wystarczająca ilość przegródek na karty płatnicze. Nie bez znaczenia pozostaje również sposób zamykania portfela. W ostatnim czasie sporą popularnością cieszą się modele bez zamknięcia, tylko składane na pół lub z niewidocznym zamknięciem na magnes. Dostępny jest także portfel męski skórzany z zapięciem na zatrzask lub zamek błyskawiczny. I choć takie rozwiązanie warunkuje najwyższy poziom bezpieczeństwa, w istocie jednak może nastręczyć kłopotów w otwieraniu i zamykaniu.

Nie zapominajmy o wyglądzie

Choć w wyborze idealnego portfela pierwsze skrzypce odgrywają walory funkcjonalne, to jednak nie możemy zapominać o kwestiach związanych z estetyką. Współcześni panowie coraz większą wagę przykładają do względów estetycznych, goniąc tym samym przedstawicielki płci pięknej. Jaki zatem powinien być portfel męski skórzany? Przede wszystkim wykonany z odpornych i wytrzymałych na uszkodzenia materiałów, aby w ten sposób zapewnić długi i nienaganny wygląd przez lata.