Każdy mężczyzna bez wątpienia jest gadżeciarzem i cieszy się z zakupu nowego roweru lub kija golfowego. Co jednak gdy chcemy mieć ciekawe gadżety w domu ? Rynek oferuje bardzo wiele interesujących, praktycznych i niekonwencjonalnych rozwiązań, które przypadły do gustu niejednemu mężczyźnie. W poniższym artykule przedstawiamy najciekawsze propozycje.

Przyrządy do ćwiczeń

Nowoczesny sprzęt do ćwiczeńPierwszym gadżetem matryc chciałby posiadać we własnym domu, jest sprzęt do ćwiczeń. Łączy on w sobie funkcje praktyczne oraz estetyczne, gdyż nowoczesny rower stacjonarny wykonany z włókna węglowego może robić piorunujące wrażenie. Na rynku istnieje wiele rodzajów rowerów czy bieżni. Jeśli chcemy, aby gadżet oprócz praktyczności był też modny, warto poszukać bardziej designerskich wersji tych przyrządów.

Ultranowoczesny laptop

Laptopy wydawać by się mogło to nudne urządzenia przeznaczone do pracy. Nic bardziej mylnego. Obecnie konstrukcje, które korzystają z najnowocześniejszych technologii, pozwalają sterować programami głosowo, logować się do systemu przy pomocy odcisku linii papilarnych palca lub umożliwiają prywatny tryb pracy. W razie gdy nie chcemy, aby inni domownicy widzieli, co oglądamy na ekranie — wystarczy włączyć odpowiednią funkcję, która powoduje, że przypadkowi gapie będą widzieli jedynie szary ekran i nic więcej.

Automat z napojami

Kolejnym ciekawym gadżetem, który chciałbyś mieć w swoim domu, jest automat z napojami. Tradycyjne nalewanie soku z kartonu umieszczonego w lodowce jest już niemodne. Wiele firm oferuje pełnosprawne automaty, które po wrzuceniu bilonu wypluwają puszkę zimnego napoju. Takie rozwiązanie z pewnością wywoła zazdrość wśród kolegów i będzie szczególnie przydatne podczas wspólnego oglądania meczu.

Fototapety

Nudne okleiny ścienne już dawno zostały wyparte przez ciekawsze i bardziej efektowne rozwiązania. Jednym z takich gadżetów jest osobliwa fototapeta. Oklejone drzwi wejściowe do pokoju mogą imitować wejście do garażu lub zaklejone drzwi taśmą policyjną. To dopiero jednak przedsmak dania głównego, które oferują takie fototapety. Odpowiednie oklejanie wnętrza — np. łazienki może sprawiać wrażenie, że wprost z korytarza wchodzimy do samolotu lub na tor wyścigowy. Sztuczna dziura w podłodze lub wodospad mogą w pierwszej chwili przerazić gości, ale ogólne wrażenie jest bardzo efektowne.

Gadżety drobne

Małe gadżety, choć nie są bardzo widowiskowe, również mogą zmienić funkcjonowanie domu. Jednymi z takich przykładów są kubki do picia stylizowane na obiektywy czy ścienne mapy Europy, które można zdrapywać jak zdrapkę liczbową. Bardzo ciekawym pomysłem jest również laserowy wyświetlacz, który po zmroku wyświetli na naszym suficie mapę kosmosu i liczne gwiazdy. Bardzo ciekawym gadżetem, który będzie znajdował się tuż za progiem naszego dom, może być stylowa wycieraczka witająca gości lub zawierająca śmieszną grafikę.