Narzędzia to jedne z najlepszych kompanów mężczyzny. Pomogą przy małych naprawach i posłużą do dużych projektów motoryzacyjnych. W garażu, który jest idealnym miejscem na takie zajęcie, czasem jednak panuje mały nieład lub większy nieporządek. Jak zatem sprawić, aby wszystkie narzędzia były na swoim miejscu? O tym w dalszej części artykułu.

Regały półkowe na duże narzędzia

Regały półkowe to zdecydowanie bardzo przydatne konstrukcje. Pozwalają przechowywać duże narzędzia takie jak wiertarki, szlifierki czy piły. Ich przechowywanie zwykle jest problematyczne i zajmuje dużo miejsca. Nieodpowiednio ułożone potrafią zablokować cały garaż. Jeśli będą przechowywane na specjalnych półkach — będą zajmowały zdecydowanie mniej miejsca i nikt o nie nie zawadzi. Regały takie występują w różnych wersjach i rozmiarach. Jeśli potrzebujemy je na dużą ilość bardzo ciężkiego sprzętu — mogą być wykonane z solidnych rur, a jeśli chcemy trzymać lżejsze przedmioty do dyspozycji mamy lekkie konstrukcje.

Szafki na drobne narzędzia

Porządek w garażu

Do przechowywania drobniejszych narzędzi takich jak klucze, śrubokręty czy zatrzaski najlepsze są specjalne szafki. Mają one przeważnie wymiar komody, posiadają wiele szuflad i specjalnych uchwytów. Istnieją wersje na kółkach oraz stacjonarne. Są wykonane z aluminium, które oprócz tego, że pięknie się prezentuje — jest bardzo wytrzymałe. Pozwalają na bardzo komfortowy sposób trzymania narzędzi, które zawsze są posegregowane i gotowe do użycia. Dzięki ich obecności nic się nie zgubi, co jest częstą przypadłością małych elementów.

Przegląd wszystkich przyborów

Jeśli już posegregujmy wszystkie narzędzia, warto przeprowadzić w garażu ogólny przegląd. Znajduje się w nim wiele starych, niepotrzebnych oraz zepsutych sprzętów. Ich usunięcie i oddzielenie od przydatnych przyborów sprawi, że w garażu będzie więcej miejsca i łatwiej będzie korzystać ze sprawnych pomocy. Jeśli mamy narzędzia takie jak wiertarki lub piły, które są zdublowane, lub nie będziemy z nich korzystać, warto je sprzedać a za uzyskane środki kupić nowe narzędzia.

Jak zaplanować wnętrze garażu?

Odpowiednie ustawienie mebli garażowych pozwala utrzymać porządek, wstawić do garażu auto oraz stworzyć wygodny kącik do majsterkowania. Zazwyczaj w garażu jest mało miejsca, więc trzeba je mądrze wykorzystać. Istnieje wiele różnych technik, które pozwalają na osiągnięcie ergonomii. Przykładowym rozwiązaniem jest urządzenie miejsca do napraw i przechowywania sprzętu w jednym kącie. Powoduje to lepsze wykorzystanie powierzchni i brak chodzenia obok auta z ciężkimi narzędziami. Jeśli posiadamy tylko lżejsze przedmioty, to ciekawą opcją jest ustawienie półek na ścianach — co stworzy dużo miejsca na parkowanie samochodu na środku.