Nowe modele smartfonów najlepszych światowych producentów, na przykład iPhone marki Apple, produkuje się z materiałów wysokiej klasy, w wysokim stopniu odpornych na zarysowania i inne uszkodzenia natury mechanicznej. Niestety nawet najlepsze materiały nie stanowią stuprocentowego zabezpieczenia przed uszkodzeniami. Dlatego większość użytkowników smartfonów, zwłaszcza osoby kupujące nowy telefon znanej firmy, chociażby wartego kilka tysięcy złotych smartfona marki Samsung, od razu inwestują w jego dodatkową ochronę. Jaka to ochrona? Jak zabezpieczyć telefon przed przypadkowym uszkodzeniem?

Jakie uszkodzenia są najczęstsze?

Najczęstszą przyczyną usterek w nowych smartfonach są ich upadki z wysokości i uderzenia o twarde przedmioty. Wystarczy chwila nieuwagi, by telefon wyślizgnął się z dłoni i upadł na ziemię. Konsekwencją takiego upadku może być pęknięta lub stłuczona szybka, uszkodzony wyświetlacz (digitizer), porysowana lub wgnieciona obudowa. Upadek z większej wysokości może skutkować również poważnymi uszkodzeniami wewnętrznych podzespołów – niestety wielu z takich uszkodzeń nie opłaca się już naprawiać i smartfon ląduje w śmieciach.

Jak chronić smartfona?

iphone w etui

Najprostszą i najskuteczniejszą formą ochrony smartfona jest zakup dopasowanego do niego pokrowca. W sklepie https://caseplace.pl znajdziesz tysiące modeli etui do smartfonów wielu popularnych marek, w tym pokrowce dedykowane najnowszym smartfonom marki Samsung, LG, Huawei czy iPhone. Są to klasyczne pokrowce sylikonowe, typu bumper, etui żelowe z tworzywa TPU, jak również twarde pokrowce poliwęglanowe, pancerne, eleganckie pokrowce ze skóry naturalnej lub ekologicznej, najczęściej mające książeczkową formę lub pokrowce typu flip. Do zabezpieczenia smartfona przed przypadkowym uszkodzeniem wyświetlacza stosuje się specjalne rodzaje folii i szkła hartowanego. Ten ostatni rodzaj zabezpieczenia to najlepszy sposób na ochronę ekranu przed możliwością jego przypadkowego porysowania, o co nietrudno, gdy smartfon nosisz luzem w torebce, plecaku czy w kieszeni spodni razem z kluczami. Folie ochronne i szkło hartowane do pewnego stopnia chronią również przed skutkami uderzeń i upadków z wysokości, minimalizując ryzyko pęknięcia lub stłuczenia ekranu.

Jaki rodzaj etui na telefon wybrać?

Jeśli używasz drogiego smartfona, na przykład nowej wersji iPhone, zapewne zależy Ci na utrzymaniu jego oryginalnego wyglądu. W takiej sytuacji najlepiej sięgnąć po przezroczyste etui z sylikonu. Gdy smartfon nosisz w torebce, pomyśl o książeczkowej wersji pokrowca, a gdy pracujesz na budowie, wybierz pokrowiec pancerny, minimalizujący ryzyko uszkodzeń spowodowanych uderzeniami o twarde przedmioty.