Zima za nami, więc wypadałoby się rozruszać. Nie ma, co ukrywać, w okresie zimowym mało kto robi cokolwiek dla swojego ciała. Jest to taki czas, kiedy najlepszą z możliwych aktywności wydaje się pizza w akompaniamencie piwa i dobrego filmu, czy meczu. Nic dziwnego więc, że gdy przychodzi wiosna, nasza sylwetka nie do końca przypomina tą wymarzoną, tą, którą chcielibyśmy się chwalić latem na plaży. Na szczęście do lata i wakacji masa czasu, który możemy wykorzystać na budowanie lepszej kondycji i zgubienie zbędnych kilogramów. Dziś zaprezentujemy Wam 3 propozycje doskonałych aktywności fizycznych na wiosnę, zapraszamy!

Bieganie

Nasze zestawienie rozpoczynamy oczywiście od biegania. Jest to aktywność, która z roku na rok zrzesza dziesiątki tysięcy nowych zapaleńców, stając się dla niektórych pasją na całe życie. Biegając regularnie, od czasu do czasu, poprawiamy swoją kondycję, wzmacniamy serce, obniżamy ryzyko zawału i cukrzycy typu 2, a to tylko niektóre z zalet tego wspaniałego sportu. To, co wyróżnia bieganie na tle innych aktywności, to fakt, że biegać może praktycznie każdy. Do biegania nie potrzeba żadnego skomplikowanego sprzętu ani miejsca. Wystarczą wygodne adidasy lub nawet trampki i odrobina otwartej przestrzeni. To wszystko, czego potrzebujemy, aby zacząć i zmienić swoje życie na lepsze!

Nordic walking

kijki do nordic walking

Drugą aktywnością godną polecenia jest nordic walking. Maszerowanie z kijkami to aktywność głównie skierowana do seniorów, chociaż i młodzi zyskają na jego uprawianiu! Wyposażeni w kijki do nordic walking przy każdym kroku angażujemy nie tylko mięśnie nóg, ale także górne partie ciała takie jak mięśnie klatki i barków. Jeżeli myślicie, że kijki do nordic walkingu to zbędny dodatek do zwyczajnej wędrówki, to grubo się mylicie. Jak pokazują badania, regularne wycieczki z kijkami mają silne działanie wzmacniające barki i bicepsy. Nie wspominamy już o budowaniu kondycji i zrzuceniu kilku kilogramów, bo to jest przecież oczywiste.

Jazda na rowerze

Ostatnim pomysłem na wiosenną aktywność jest jazda na rowerze. Tutaj w przeciwieństwie do poprzednich dwóch propozycji, będziemy musieli wydać nieco pieniędzy. Kolarstwo to piękna pasja, którą niezwykle łatwo się zarazić. Musimy jednak najpierw wyposażyć się w odpowiedni rower, kask i podstawowe akcesoria. Taki standardowy zestaw pozwoli nam na naprawdę wyczerpujące treningi, prowadzące do zadziwiających efektów. Jazda na rowerze to doskonały przykład zajęcia, który łączy przyjemne z pożytecznym, a żeby się przekonać, wystarczy dosłownie odrobina chęci!