Osoby, które zastanawiają się nad wyborem odpowiedniej kabiny prysznicowej dla swojej łazienki powinny przede wszystkim przemyśleć, czy brodzik to element obowiązkowy. Jak się okazuje kabiny prysznicowe bez brodzika to coraz częstszy wybór dla naszych łazienek. Jest to związane z obecnie panującymi trendami, ale i również z wieloma zaletami posiadania tego typu prysznica. W dzisiejszym artykule poznacie kilka istotnych argumentów, dla których warto rozważyć nowy zakup do kąpieli. Być może i wy zdecydujecie się na tego typu funkcjonalne rozwiązanie dla swojej nowej łazienki. Zapraszamy!

Wygoda i bezpieczeństwo

Osoby, które na co dzień mają problemy z poruszaniem się lub są w pewien sposób ograniczone ruchomo powinny posiadać w swoim domu łazienkę przystosowaną przede wszystkim na bezpieczeństwo z jego użytkowania. Jednym z podstawowych elementów łazienkowego wnętrza jest prysznic, a w przypadku osób niepełnosprawnych powinien posiadać on niski próg. Z tego względu prysznic bez brodzika to idealne rozwiązanie, które nie przysporzy wiele trudu przy wejściu do kabiny. Oprócz tego prysznic będący na równi z podłogą nie przyczyni się do potknięcia podczas do jego wchodzenia i wychodzenia podczas pośpiechu, kiedy to bywa przy standardowych modelach.

odpływ liniowyEstetyka

Chcąc zachować spójność w wystroju łazienkowego wnętrza, prysznic bez brodzika pozwoli Wam osiągnąć zaplanowany wygląd. Zaletą estetyczno-użytkową jest z pewnością to, że istnieje możliwość stosowania pod prysznicem tych samych płytek, co na reszcie podłogi. W ten sposób nie tylko uzyskamy elegancki wystrój, ale optycznie zyskamy również większe pomieszczenie. Nowoczesny wygląd łazienki zapewni również odpływ liniowy, który zakupić można w różnych kształtach oraz kolorach. Odpływ liniowy warto dopasować do projektu kabiny, który wraz z konstrukcją prysznica bez brodzika będzie stanowić spójną całość.

Porządek i higiena

Kolejną zaletą, dla której warto zdecydować się na zakup prysznica bez brodzika jest jego łatwość w czyszczeniu. Podczas sprzątania podłogi w łazience można za jednym razem wyczyścić również miejsce w środku kabiny. Dodatkowo czyszczenie ścian od środka prysznica nie stanowi tyle trudności jak w przypadku pryszniców z głębokim brodzikiem. Zamontowany odpływ liniowy w podłodze, który genialnie sprawdzi się do tego typu kabiny, również można szybko i łatwo wyczyścić. Większość odpływów posiada zdejmowaną górną część, zatem wyczyszczenie brudu gromadzącego się przy odpływie nie stanowi żadnego problemu.