Rolety stanowią coraz częstsze dopełnienie przestrzeni okiennych, wyraźniej zastępując zasłony oraz firanki. Roleta jest niedrogim dodatkiem, który w praktyczny oraz stylowy sposób wpływa na przestrzeń. W efekcie rosnącego zapotrzebowania na tego rodzaju rozwiązania, kategoria tych produktów cały czas się powiększa. Dziś nie jest się ograniczonym jedynie do spuszczanych sznurkiem opcji, które często od rozwiązań „widzianych” u sąsiadów różniły się tylko kolorem. Zaznaczenie swojego indywidualizmu oraz zorientowania na styl jest celem samym w sobie, mieszkanie stanowi najwyraźniejszą osobistą wizytówkę. Nawet, jeśli nie chcemy niczego akcentować innym, to sami musimy czuć się w swojej przestrzeni komfortowo – dopasowane rolety dzień noc są w stanie ten komfort przybliżyć.

Gdy za dużo światła

Rolety dzień noc to dodatek, który pozwala lepiej kontrolować ilość wpadającego do pomieszczenia światła. W ciepłym okresie, nasłonecznione strony domu lub mieszkania potrafią szybko zamienić się w piekarnik. Siedząc wtedy w pomieszczeniu często ma się wrażenie, że okna zamieniły się w szkła powiększające i spalają naszą energię z każdą kolejną minutą. Całkowite zaciągnięcie standardowej rolety równało się wprowadzeniu mrocznej atmosfery, a wybór między oślepiającym blaskiem, a półmrokiem to żaden wybór. Naturalne światło wpadające przez okno wyciąga piękno z pomieszczenia, jest ono specyficznym elementem dekoracyjnym, na który jedynie w części ma się wpływ, Rolety dzień noc pozwalają zmaksymalizować korzystny efekt wizualny wpadających promieni, jak i zapewnić sobie lepszy komfort. Rolety te można lepiej kontrolować pod względem przepuszczania światła do pomieszczenia. Nie trzeba już wybierać jedynie między dwiema opcjami. Rolety dzień noc to więcej swobody – dopasowanie położenia miękkich paneli daje bezpośredni wpływ na atmosferę panującą w pomieszczeniu.

rolety dzień nocNie tylko ochrona przed słońcem

Rolety to również ochrona prywatności swojego domu lub mieszkania. Standardowe rolki nie pozwalały na ukrycie wyglądu przestrzeni, którą można było zobaczyć z zewnątrz. Firanki oraz zasłony również rzadko się sprawdzały – szczególnie w godzinach wieczornych. Rolety dzień noc dają poczucie komfortu oraz świadomość, że nikt nie będzie lustrował naszego pomieszczenia przechodząc za oknami. W efekcie trzymanie cały czas opuszczonej rolety staje się zbędne, a o prezencję oraz pełniejszy komfort można lepiej zadbać. Dopasowanie materiału, z którego wykonana zostanie roleta sprawia, że nowy element można jeszcze lepiej dostosować do swoich unikalnych potrzeb. Różne tkaniny przepuszczają światło w różnym natężeniu – w efekcie można swobodnie eksperymentować z finalnym efektem i osiągnąć atmosferę, o którą rzeczywiście mieszkającemu chodziło. Więcej o roletach dzień noc przeczytasz na stronie https://sunlux24.pl/roleta.dzien.noc.