We współczesnych obiektach mieszkalnych wyposażeniem obowiązkowym z punktu widzenia efektywności energetycznej budynku są rekuperatory. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż pozwala to oszczędzać sporo energii wykorzystywanej do ogrzewania obiektów i przy tym pozwala również na efektywne chłodzenie budynku wykorzystując ciepło pochodzące np. z otaczającego budynek gruntu. Wśród rekuperatorów warto wskazać na systemy zarówno aktywne, jak i pasywne.

Jak działa rekuperator?rekuperacja szczecin

Ogólna zasada działania rekuperatora jest bardzo prosta. Urządzenia tego rodzaju działają na zasadzie wymienników ciepła. Wyróżnia się urządzenia oparte o czynnik pośredniczący – np. glikol etylenowy lub freon. Oprócz tego urządzenia rekuperujące mogą działać w oparciu o wymiennik płytowy, który oddziela obieg ciepłej cieczy/powietrza od zimnego powietrza lub zimnych płynów. Za pośrednictwem wykorzystania zróżnicowanych układów rekuperacji udaje się uzyskać sprawność układu sięgającą nawet 95%, co z punktu widzenia nowoczesnego i ekologicznego ogrzewania ma olbrzymie znaczenie. Ogólnie mówiąc, to rekuperator efektywnie ogranicza straty ciepła, związane m.in. z wentylacją budynków Redukcja strat sięgać może nawet 80%, co w perspektywie całorocznego użytkowania budynku przełożyć się może na naprawdę znaczące oszczędności pieniędzy. Warto zastanowić się nad instalacją tego rodzaju systemu nawet w domach jednorodzinnych. Często rekuperator może być zintegrowany z gruntowym wymiennikiem ciepła, który pozwala na ogrzewanie pomieszczeń zimą oraz ich chłodzenie w lecie. Połączenie systemu rekuperacji z gruntową pompą ciepła oraz powietrznej pompy ciepła udaje się uzyskiwać wysoką wydajność energetyczną. Warto rozważyć montaż tego rodzaju urządzeń w swoim własnym domu. Więcej na temat rekuperatorów możesz dowiedzieć się na stronie https://www.aquateam.pl/oferta/systemy-wentylacyjne/rekuperator-szczecin/.

Rekuperator w nowoczesnym ogrzewaniu

Nowoczesne ogrzewanie wymaga wykorzystania unikatowych technologii efektywnego zarządzania ciepłem. Bez wątpienia rekuperator jest rozwiązaniem godnym zastosowania, które jest w stanie istotnie podnieść efektywność wykorzystywania energii cieplnej. Warto zainwestować w tego rodzaju rozwiązania i zdecydować się na formułę wysoce wydajnego ogrzewania, które oprócz ekologicznego działania, wykazuje się również sporą oszczędnością w dłuższej perspektywie ogrzewania budynku mieszkalnego. Warto wybrać takowe rozwiązania i korzystać z nich jak najczęściej jest to możliwe. Takie ogrzewanie naprawdę się opłaca i warto z niego już dzisiaj skorzystać! Postawcie na funkcjonalne technologie grzewcze w swoim domu jednorodzinnym i cieszcie się ekologicznym oraz ekologicznym ogrzewaniem.