Każdy człowiek, który jest czynnie zaangażowany w jakąkolwiek dyscyplinę sportową marzy o wyjeździe poza miejsce zamieszkania, w którym będzie miał możliwość nie tylko odpoczynku pasywnego, ale także czynnego. Nawet biegacz czy pływak nie pogardzi urlopową rozgrzewką na rowerze. Obecne zaawansowanie techniczne motoryzacji pozwala na transportowanie rowerów w wysoce wygodny sposób. Właśnie dlatego wymyślono takie mechanizmy jak adaptor rowerowy Thule 982.

Transport jednośladów

adaptor rowerowy Thule 982

Systemy bagażowe, jak i same bagażniki rowerowe pozwalają na jednoczesne zabranie nawet do kilku sztuk pojazdów jednośladowych przy zachowaniu najwyższego komfortu w połączeniu z należytym bezpieczeństwem. Dzięki pozytywnemu wynikowi testu City Crash oraz wpisowi do EKG bagażniki tego typu są bezwarunkowym symbolem bezpieczeństwa i gwarantują przewożenie rowerów na najwyższym z poziomów. Większość z produktów firmy Thule dostępnych na rynku to uchwyty mocowane na haku holowniczym samochodu. Niezmiernie wychodzącym na plus atutem jest uchylna forma takowych rozwiązań pozwalająca na swobodne otwieranie i zamykanie klapy bagażnika auta bez konieczności ściągania rowerów z platformy, ani też demontażu jej samej. Ruchome elementy, jak na przykład podstawki kół pozwalają na korzystanie z platformy różnym typom rowerów bez względu na ich wymiary.

Niestandardowe rowery

Problem natomiast pojawia się kiedy mamy do czynienia z rowerami nie gabarytowymi i z ramami nie pasującymi do obowiązujących wymogów sprzętowych. Dotyczy to w szczególności rowerów z ramami typu damskie oraz rowerów dziecięcych. Jeśli zabranie takowego pojazdu ze sobą na wakacyjny wyjazd wydaje się niemożliwe, warto poczekać na prezentację produktu jakim jest adaptor. Adaptor rowerowy thule 982 to komponent pozwalający na transportowanie rowerów nietypowych za pomocą zwyczajnych bagażników rowerowych, bez konieczności zakupu innego uchwytu spowodowanego tym, że jeden rower jest inny od pozostałych. Jego stosowanie zaleca się szczególnie w przypadkach kiedy rowery zbudowane są na bazie ramy damskiej, są to rowerki dziecięce lub wyczynowe, jak na przykład BMX czy górskie. Minimalny rozstaw tyczki to pięćset siedemdziesiąt milimetrów, z kolei maksymalny to o sto milimetrów więcej niż minimalny. Rozpina się ją pomiędzy kolumną kierownicy, a kolumną siodełkową. Prawidłowe zamontowanie oprzyrządowania pozwala na stabilny chwyt i uniesienie jednośladu w górę, a następnie na zmocowaniu go na ramie do tego dostosowanej. Dzięki niego zabierzesz ze sobą każdy rower niezależnie od tego czy będzie to rower damski czy wyczynowy.