Korzyścią z zamawiania szafek na wymiar jest możliwość wpływu na każdy z ich elementów. Fronty, czyli drzwiczki i szuflady, można uznać za kluczowy element. To głównie one, a przede wszystkim ich kolor, wpływają na wygląd szafek, a tym samym na wnętrze. Zastanawiając się nad przednią częścią mebli, trzeba przemyśleć cztery kwestie.

Kolor przodu szafek łazienkowych

fronty do szafek łazienkowych

Najważniejsze jest pytanie o kolor frontów, ale zaraz pojawia się i drugie. Czy fronty mają być takie same jak korpus mebli? Warto wziąć pod uwagę, że nie muszą mieć jednego koloru. Dzięki temu mebel jest ciekawszy. Można zdecydować się na fronty do szafek łazienkowych w białym kolorze, a ich korpus może być czarny czy beżowy. Popularne są fronty białe i beżowe. Coraz chętniej wybiera się szare. W nowoczesnych łazienkach spotyka się też meble w intensywnych kolorach. By wybrać odpowiednie fronty do szafek, trzeba uwzględnić wielkość łazienki i jaki ma mieć klimat. Ważne jest, jaki kolor się lubi. Pod uwagę bierze się inne kolory w łazience. Intensywne barwy frontów wybiera się, jeśli inne kolory są stonowane.  

Czy wszystkie meble mają być takie same?

Trzeci dylemat to, czy wszystkie meble łazienkowe mają mieć takie same fronty. Niekiedy warto jakiś mebel wyróżnić. Dobrze to wygląda, jeśli łazienka jest duża. Warto rozważyć taką opcję i przy jednolitym kolorystycznie wnętrzu. Wybiera się barwne fronty do szafek łazienkowych, jeśli jest ona biała czy szara. Dwie wyróżniające się szafki rozweselą wnętrze. W sytuacji, gdy w meblach korpus jest inny, przód inny, jeden czy dwa meble mogą być całe w jednym kolorze. Fronty mają wtedy ten sam kolor co korpus.

Szafki łazienkowe matowe czy z połyskiem?

Meble z połyskiem to nie tylko elegancja, ale także możliwość powiększenia wnętrza. Wspaniale wyglądają przy rozproszonym oświetleniu. Jednak elegancja nie zależy jedynie od połysku. Powiększyć optycznie wnętrze można i wybierając matowe białe fronty do szafek łazienkowych. Najlepiej kierować się swoimi preferencjami i mieć na uwadze wszystkie cechy mebla. W małej łazience sprawdzą się meble połyskliwe, ale mogą być też jasne. Oczywiście, najmocniejszy efekt jest, jak połączy się obie te cechy. Jaki wybrać kolor frontów szafek łazienkowych i czy taki sam jak ich korpusy? Czy postawić na jednolitość umeblowania i czy zdecydować się na połysk? Te zagadnienia warto przemyśleć. Korzystając z tego, że można zamówić dowolne fronty do szafek, warto wybrać najlepsze. Odpowiednie meble pomogą stworzyć piękne i relaksujące wnętrze.