Każdy z nas próbował różnych rzeczy w życiu. Często są to różnego rodzaju używki. Dlaczego? Są dozwolone zazwyczaj dla osób pełnoletnich, a jak wiadomo zakazany owoc kusi w szczególności młodzież. Jednak przyzwyczajenia często pozostają nam na długie lata.

Używki

kaya elox 630

Jedne z używek są mniej, a inne bardziej szkodliwe. Możemy tutaj zaliczyć nawet kawę czy herbatę. A tego przecież nie uważa się za nic strasznego. Wielu z nas lubi wypić poranną kawę, aby się pobudzić. Jednak są również używki, które mają większy wpływ na człowieka - takie jak papierosy, narkotyki czy alkohol.Jednak wiele osób uważa, że życie jest jedno, no i oczywiście trzeba z niego korzystać. No i jak tu się z tym nie zgodzić?  

Shisha

Jedną z coraz bardziej popularnych używek jest palenie fajki wodnej, która popularnie nazywa się shisha. Opinie są różne, jednak mimo wszystko zwolenników przybywa. Dlatego więc może warto przybliżyć sobie trochę to zagadnienie.

Czym jest fajka wodna?

Shisha wbrew pozorom ma wieloletnią tradycję, choć w Polsce pojawiła się stosunkowo nie dawno. Kiedyś wykonywało się ją z łupin orzecha kokosowego i z drewna. Kształt tak naprawdę ciągle ulegał zmianie. Jednak z czasem zaczęto wykorzystywać tworzyw sztucznych takich jak metal czy szkło. Choć fajka wodna nie wygląda aż tak skomplikowanie, to jednak ma niezwykle złożoną budowę - składa się z dzbana, do którego wlewa się wodę. Ten element jest zazwyczaj szklany, choć spotkamy również wykonany z miedzi lub ceramiczny, który dodatkowo może być bogato zdobiony. Do tego dochodzi korpus, czyli rura, zazwyczaj metalowa. Służy ona do doprowadzania powietrza i odprowadzania zbędnego dymu. Ostatnim elementem jest cybuch. To dość nieduże naczynie. Tam umieszcza się tytoń owocowy. Umieszczony tytoń owija się folią aluminiową. Potem na to kładziemy rozgrzany, niewielki kawałek węgla. Istotnym elementem jest wężyk zakończony ustnikiem. Przy jego pomocy zaciąga się dym, który wytworzył się w dzbanie.

Jaką fajkę kupić?

Wbrew pozorom fajek wodnych pojawia się coraz więcej. Jest więc w czym wybierać. Może być to na przykład fajka Kaya ELOX 630. To dość popularny model fajki, który posiada wielu zwolenników. Kaya ELOX 630 to model, który ma przystępną cenę, więc naprawdę nie przepłacimy za produkt. Poza tym Kaya ELOX 630 jest naprawdę wysokiej jakości, co ciągle przyciąga chętnych. Tak naprawdę model posiada wiele zalet i wyróżnia się wśród innych modeli.