Późną wiosną, a już w szczególności latem, gdy występują upalne dni, motocykliści często zastanawiają się na co mogą sobie pozwolić w kwestii ubioru. Nie trzeba sięgać po bardzo grube zestawy, dedykowane chłodniejszym porom roku. Należy jednak pamiętać o rozsądku i tym, że strój na jednoślad ma w dużej mierze decydować o bezpieczeństwie kierowcy. Konieczny jest zatem kompletny ubiór, choć poszczególne elementy mogą być bardziej dostosowane do panujących na zewnątrz warunków. 

Spodnie

Jak ubrać się latem na motocykl?Większość osób rezygnuje latem z jednoczęściowych kombinezonów, w których trudno wytrzymać przy większych upałach. Wyjątkiem są warianty ze specjalnymi membranami wentylującymi, natomiast są to zwykle zapinane komplety dwuczęściowe. W kontekście samych spodni można zrezygnować z grubej skóry i postawić na jeansy motocyklowe. W upalne dni będą one lepszym rozwiązaniem i jest to najpopularniejszy wybór wśród entuzjastów jednośladów. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, żeby wybrać jeansy motocyklowe naprawdę dedykowane motocyklistom, a nie jedynie nazwane tak w celach marketingowych. Takie spodnie będą miały ochraniacze na kolanach i biodrach oraz wstawki z innych materiałów także w innych okolicach. Dzięki temu jeansy motocyklowe są zdecydowanie mocniejsze niż takie tradycyjne i bardziej wytrzymałe w newralgicznych miejscach. Dla kierowców ma to ogromne znaczenie, gdyż na motocyklach wszelkie upadki mogą się kończyć bolesnymi obtarciami. Pod tym względem jeansy motocyklowe stanowią odpowiednią ochronę i są dobrze dopasowane na lato, gdyż są po prostu lżejsze niż odpowiedniki ze skóry. Dla naszego komfortu i bezpieczeństwa możemy się w nie zaopatrzyć np. na stronie: https://trilobite.com.pl/pol_m_JEANSY-MOTOCYKLOWE-270808.html.

Kurtka

Mimo letniej pogody nie można zapominać o kurtkach, które stanowią jedną z podstawowych ochron dla motocyklistów. Te dedykowane na lato to często specjalnie opracowywane modele z siatki, ze wzmocnieniami w miejscach narażonych na kontuzje. Warto też postawić na wszelkie warianty z oddychających materiałów i koniecznie z wlotami wentylacyjnymi. Ciekawym wyborem są także kurtki całoroczne, zwykle kilkuwarstwowe, co pozwala je dostosować do danych warunków. Górna część stroju wciąż musi stanowić solidną ochronę przed obtarciami, ale lepiej unikać bardzo grubych odzień, które nosi się zimą. Trzeba pamiętać, że jeżeli kierowcy jest zbyt gorąco, to nie tylko powoduje to u niego dyskomfort, ale i obniża jego koncentrację, co może być niebezpieczne na drodze. 

Kask i rękawice

Latem nie można zapominać o kasku i to w wariancie pełnym. To akcesoria wymagane przepisami i stanowiące kluczowy element w kontekście bezpieczeństwa kierowców jednośladów. Zdecydowanie nie należy lekceważyć zatem tego dodatku, nawet przy wysokich temperaturach. Podobnie jest z rękawicami, choć w cieplejszych miesiącach można postawić na warianty posiadające skórę wewnątrz, a lekką siatkę na zewnątrz, dzięki czemu chronią dłonie, ale nie powodują dyskomfortu.