Smartfony to wspaniały wynalazek technologiczny, dzięki któremu możemy zrobić wiele. Dzisiaj zdecydowana większość osób używa ich nawet do wykonania swoich obowiązków zawodowych. Wszyscy wiedzą, że uszkodzenie smartfona kosztuje dużo. Dlatego warto wyposażyć go w Samsung szkło hartowane, dzięki czemu ekran będzie znajdował się pod specjalną ochroną.

Uszkodzenie ekranu

Odpowiednie zabezpieczenie dla Twojego telefonuPomimo tego, że smartfony to takie wspaniałe wynalazki technologiczne, które wypierają telefony klawiszowe, to zniszczenie ich jest bardzo łatwe. Wystarczy tylko upuścić go na ziemię, na ostry kant i już możemy w głowie sumować ile wyniesie nas naprawa tego telefonu. Jeżeli nie mamy dodatkowej gwarancji, to rachunek strat będzie całkiem duży. Pamiętajmy o tym i swój smartfon wyposażmy w odpowiednie etui, jak również w Samsung szkło hartowane, dzięki czemu będziemy mogli spać spokojnie, jak również nie będziemy bali się wyjąć telefonu na ulicy. Osoby, które mają nadzieje, że nawet zamykane etui uchroni telefon, a właściwie ekran przed uszkodzeniem - są w błędzie. Zamykane etui otwiera się w bardzo łatwy sposób, również podczas upadku - warto o tym pamiętać. Czy lepiej kupić dobrej jakości szkło hartowane, którego koszt nie przewyższa pięćdziesięciu złotych? Czy lepiej zapłacić za naprawdę ekranu około 400 zł? Odpowiedź nasuwa się sama.

Jak wybrać szkło hartowane?

Kupując szkło hartowane do swojego Samsunga pamiętajmy o tym, że musi ono mieć odpowiednie specyfikacje, dzięki czemu będziemy mieli pewność wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Sprawdzając czy dany model szkła jest dobry weźmy pod uwagę twardość mierzoną w skali Mohsa od 1 do 10, umiejscowienie kleju, grubość szkła hartowanego, powierzchnię pokrycia wyświetlacza. Często bywa bowiem tak, że szkła nie zakrywają najbardziej newralgicznych punktów, jak również nie posiadają odpowiednich wycięć na aparaty.

Przyglądając się Samsung szkło hartowane możemy przekonać się, że zdecydowana większość z nich ma oznaczony stopień twardości 9H. Można by pomyśleć, że to bardzo dobrze, ponieważ w skali jest to wysoka cyfra. Ale uwaga! Szkło 9H na pewno jest odporne bardzo dobrze na zarysowania. Jednak szkła, które mają "tylko" 5H na pewno są bardziej odporne na pęknięcia. Dziwne? Tak, ale taka jest już specyfika szkieł na telefony. Jeżeli nie mamy odpowiedniej wiedzy, to warto skorzystać z pomocy odpowiednich specjalistów, którzy chętnie nam podpowiedzą jakie szkło powinno znaleźć się na naszym smartfonie, aby zapewnić nam wygodę oraz komfort użytkowania.