Regały chłodnicze dedykowane są zwłaszcza do prezentacji oraz gromadzenia artykułów żywnościowych. Profesjonalne regały chłodnicze to jeden spośród typów urządzenia sklepu bez którego ciężko się obejść, szczególnie iż zapewnia świetną jakość schładzania oraz bardzo proste sięganie po zlokalizowane w nich produkty. Jednakowo ważne jest ich doskonałe prezentowanie oraz możliwość skorzystania z ogromnej przestrzeni ekspozycyjnej, co z kolei pozwoli na właściwe ustawienie produktów na półkach.

Szafy oraz regały chłodnicze

Jednym spośród głównych elementów urządzenia każdego sklepu spożywczego będą z pewnością szafy oraz regały chłodnicze. Na rynku odnajdziemy dużą propozycję tego rodzaju urządzeń, umożliwiającą dostosować parametry sprzętu do osobistych oczekiwań oraz typu składowanego produktu. Oszklone szafy chłodnicze nie jedynie zagwarantują właściwą temperaturę gromadzenia napojów lub nabiału, lecz także zapewnią korzystną wystawę produktu, co odda się na podniesienie sprzedaży.

Lada chłodnicza lub regał?


Jak działają regały chłodnicze?Dla posiadaczy niewielkich sklepów głównym problemem jest czy zaopatrzyć sklep w ladę chłodniczą, lub regał. Natomiast może oba? Na czym polega rozbieżność? Lada chłodnicza stosowana jest na stoiskach, gdzie produkt podaje sprzedający, przeważnie mięso, wędliny, ser, produkty garmażeryjne, sałatki na wagę etc. Lady pozwolą na wystawienie w poziomie chociażby ogromnej ilości artykułów. Tymczasem regał chłodniczy służy do samoobsługi oraz pozwoli na wyłożenie zapakowanych artykułów na półkach, więc pionowo, zajmuje zatem mniej miejsca aniżeli lada.

Podział regałów chłodniczych

Najłatwiejszym podziałem na typy urządzenia chłodniczego jest podzielenie regałów chłodniczych na statyczne (grawitacyjne) i intensywne (wentylowane). W pierwszym spośród nich można trzymać artykuły mniej podatne na wahania temperatury i słabiej się sprzedające. Kolejny typ charakteryzuje się utrzymywaniem lżejszej temperatury, dzięki czemu mogą być tam artykuły o częstszej cyrkulacji, natomiast również takie, jakie efektywnie chroni się przed zbytnim suszeniem.

Korzystna ekspozycja artykułów

Przede wszystkim regały chłodnicze powinny w ciekawy sposób przedstawiać proponowane poprzez określony lokal artykuły. Jedynie wówczas będzie można liczyć na zaciekawienie konsumentów. Obecnie w każdym większym mieście dostępu do sklepów nie brakuje. Także do cukierni oraz restauracji, w jakich możemy zjeść, jeśli nie mamy chęci gotować w domu lub jesteśmy z dala od niego. Więc lokale muszą dbać o wybór i sposób jego prezencji. W marketach z urządzeniem chłodniczym odnajdziemy zarówno regały odkryte, jak również zamykane, o rozmaitej powierzchni oraz formie, zależnie od tego, w jaki sposób chcemy prezentować artykuły.