Rynek turystyki i hotelarstwa już od bardzo dawna cieszy się dużą popularnością. To dobry biznes, który warto odpowiednio rozwijać, aby czerpać z niego odpowiednie profity. Nie wystarczą jednak udogodnienia i ulepszenia w obiektach. Trzeba też zadbać o inne, ważne kwestie.

Bądź w internecie!

pozycjonowanie hoteli

Obecnie obecność w internecie jest podstawą. Nie wystarczy zwykła strona internetowa, trzeba także posiadać inne kanały w mediach społecznościowych. Istotny jest profil na Facebooku czy Instagramie oraz założenie własnego bloga.  Pozycjonowanie hoteli nie jest wcale łatwe, jednak mając odpowiednie wskazówki można nauczyć robić się to dobrze. Warto przeprowadzić odpowiedni audyt SEO, czyli pozycjonowania. Znając dobre słowa i frazy będzie nam dużo łatwiej. Jeśli nie przeprowadzamy audytu SEO, możemy też postarać wczuć się w skórę naszych gości i zastanowić się nad kilkoma kwestiami.   Dobrze wiedzieć, co mogą wpisywać w wyszukiwarkę nasi goście. Najczęściej nazwę miejscowości i słowa typu nocleg, hotel. Trzeba też jasno zaznaczyć na naszej stronie, czym właściwie jesteśmy. Czy to bardziej hotel czy też pensjonat?  Zastanówmy się, co właściwie nas wyróżnia. Mamy basen czy jacuzzi? Użyjmy tego we frazie. Pochwalmy się tym. Turyści bardzo lubią różne udogodnienia.

Poprowadź bloga

Znając już odpowiednie słowa czy frazy, załóżmy specjalną podstronę naszej strony internetowej. Możemy poprowadzić bloga, na którym znajdą się treści turystyczne. Zróbmy poradnik turysty, opiszmy wyjątkowe miejsca w naszej okolicy. Stwórzmy też ranking dobrych restauracji. Od czasu do czasu możemy napisać artykuł, gdzie znajdą się zalety naszych pokoi oraz hotelu. Pozycjonowanie hoteli jest dużo łatwiejsze kiedy chwalimy się tym, co mamy najlepszego. Każdy turysta to doceni.   Nasz blog nie powinien być nudny. Zainwestujmy w fotografia i stwórzmy piękne, wyraziste zdjęcia obiektu. Doskonała jakość fotografii doda nam prestiżu. A może mapa?  Pozycjonowanie hoteli jest także prostsze dzięki pomysłom od Google. Każdy z nas zna Google Maps. Warto dodać nasz obiekt na mapę, aby turystom łatwiej go było znaleźć. Użytkownicy oglądają zdjęcia, szukają najlepszej drogi dojazdu. Wszystkie te elementy robią na nich spore wrażenie. Nasz hotel musi się tam świetnie prezentować. W Google Maps możemy też zaznaczyć dodatkowe atrakcje w hotelu.  Pozycjonowanie hoteli jest dużo łatwiejsze, jeśli znamy reguły gry. Używanie odpowiednich fraz, pisanie bloga, dodanie hotelu na mapie może bardzo pomóc. Nasz hotel będzie lepiej rozpoznawalny w internecie, a co za tym idzie, chętniej odwiedzany.