Na rynku dostępne są różne oferty firm , które zajmują się drukiem etykiet. Przy wyborze oczywiście najbardziej kierować należy się ich wydajnością, ceną, no i przede wszystkim jakością. Wszystko po to, aby koszt druku był niższy. Dlatego tak ważna jest technologia druku stosowana w poszczególnych drukarniach.

Rodzaje drukarek stosowanych

drukarnia etykiet samoprzylepnychPopularnym modelem drukarek etykiet samoprzylepnych jest drukarka termiczna. Trzeba jednak wiedzieć, że umożliwia ona jedynie druk w kolorze czarnym. Dlatego zastosować można ją jedynie w przypadku czarno - białych etykiet samoprzylepnych. Ważne jest także to, iż w przypadku drukarek termicznych zastosowany musi być specjalny papier. Jest on niestety droższy od zwykłego papieru używanego w tradycyjnych drukarkach. Jest on także niestety mało trwały. Dlatego drukarki termiczne wykorzystuje się do druku etykiet samoprzylepnych o krótkim czasie przydatności.

Na rynku dostępne są także techniki druku termotransferowego. Takie drukarnie etykiet samoprzylepnych w przeciwieństwie do drukarek termicznych możliwe jest drukowanie kolorowe oraz użycie zwykłego papieru. Co ważne, także same etykiety są dużo trwalsze po druku na drukarce termotransferowej. Etykiety charakteryzują się odpornością na temperaturę, wilgoć czy po prostu upływ czasu. Trzeba jednak podkreślić, że eksploatacja drukarki termotransferowej jest nieco droższa. Powodem jest konieczność zastosowania specjalnych taśm barwiących.

Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiednią ofertę?

Wybierając ofertę drukarni etykiet samoprzylepnych należy zwrócić uwagę na kilka parametrów. Pierwszym z nich jest wydajność. Innymi słowy, sprawdzić trzeba ile etykiet w jakim czasie będzie można wydrukować korzystając z konkretnego modelu drukarki. Drugim ważnym parametrem jest rozdzielczość. Im będzie ona większa, tym oczywiście wyższa jakość wydrukowanych etykiet. Minimalna rozdzielczość powinna wynosić 150 - 200 DPI. Ważna jest także szybkość wydruku. Parametr ten zawsze podawany jest z milimetrach na sekundę. Dobrym wyborem będzie drukarka o szybkości przynajmniej 50 mm/s.

Idealna drukarka

Etykiety samoprzylepne można drukować na niemal każdym modelu drukarki. Większość z nich pozwala bowiem na druk na papierze samoprzylepnym. Istotne będą tu zatem wcześniej wskazane parametry. Dokonując wyboru warto jest odpowiedzieć sobie na pytanie jak dużo będzie drukowanych etykiet i na jak długo mają wystarczyć. Jeśli nie są to duże ilości wówczas dobrym wyborem może być drukarka termiczna. Jednak jeśli ich produkcja będzie dość spora, lepsza okaże się drukarka termotransferowa. Gwarantuje bowiem lepszą jakość i wytrzymałość. Więcej informacji można uzyskać tutaj https://zebra-polska.com.pl