Fotopułapka kojarzy nam się zazwyczaj z zastosowaniem leśnym, służy tam do fotografowania dzikich zwierząt. Wykorzystują ją leśniczowie, którzy chcą wiedzieć jaka zwierzyna żyje na ich terenie. Okazuje się jednak, że urządzenie takie może być przydatne również jako forma zabezpieczenia domu przed włamaniem. Jak to możliwe? Za chwilę się o tym przekonamy.

Wykrycie włamania

fotopułapki gsmPrzede wszystkim instalacja fotopułapki GSM pomoże nam wtedy, gdy będziemy chcieli mieć monitoring naszego miejsca zamieszkania będąc daleko od domu. Ponieważ urządzenie takie działa z wykorzystaniem technologii sieci komórkowych, może działać z minimalnym zużyciem energii elektrycznej, co pozwala na zasilanie z baterii. Oprócz tego w każdej chwili można uzyskać podgląd obrazu, wystarczy tylko wysłać na numer telefonu urządzenia SMS, a zwrotnie dostaniemy wiadomość obrazkową z tym, co aktualnie widzi kamera fotopułapki GSM. Ponieważ sprzęt ten jest wyjątkowo mały, można umieścić go praktycznie wszędzie, gdzie tylko będziemy chcieli. Uniemożliwi to łatwe wykrycie go przez złodzieja, a w razie wykrycia jakiegokolwiek ruchu, od razu zostaniemy powiadomieni. Nawet będąc daleko od domu będziemy mogli zareagować, dzwonią na policję lub powiadamiając sąsiadów mieszkających w okolicy.

Identyfikacja włamywacza

Co jednak może być nawet ciekawsze, fotopułapka umożliwia łatwą identyfikację włamywacza. Robi ona zdjęcia w momencie, gdy wykryje jakikolwiek ruch, od razu wysyła do nas wiadomość MMS po sieci GSM, dzięki czemu możliwa jest bardzo często identyfikacja twarzy złodzieja. Ten nie spodziewa się takich urządzeń zainstalowanych w domu, prędzej zwyczajnego monitoringu. Fotopułapki GSM mogą być jego bardzo dobrym wsparciem, bo oczywiście nie są one w stanie w stu procentach zastąpić kamer. Niemniej dzięki temu, że zrobione zdjęcia od razu są wysyłane na zdalne urządzenie, to nawet gdy włamywacz znajdzie i zniszczy fotopułapkę, nic to nie zmieni. Natomiast w przypadku klasycznego monitoringu, jeśli intruz jest już w środku, może zlokalizować centralkę i uszkodzić dyski twarde, na które nagrywany jest materiał z kamer.

Jak mogliśmy się przekonać, fotopułapki mogą mieć bardzo różne zastosowania i mogą przydać się także jako uzupełnienie systemu monitoringu w domu. Oprócz tego są tanie i praktycznie każdy z nas może sobie na takie urządzenie pozwolić. Warto rozważyć instalację takiego sprzętu, być może nawet w formie kilku egzemplarzy rozmieszczonych w kilku pomieszczeniach. Ostrzegą nas one o ewentualnym włamaniu, a także pomogą zidentyfikować włamywacza. Warto dowiedzieć się więcej tu: https://erdaelectronic.com/pol_m_Fotopulapki_Fotopulapki-gsm-324.html.