Świat idzie z postępem i aż trudno uwierzyć jak bardzo zmienił się na przestrzeni tylko 50 lat. Nowe technologie opanowały każdy aspekt życia, znacznie ułatwiając pracę w wielu sektorach. Także dom i porządki w nim zostały zrewolucjonizowane. Robot odkurzacz, robot myjący podłogi, a nawet okna. Inteligentna lodówka, czy piekarnik, który sam ustawia temperaturę do danej potrawy. Robot, który tworzy sam dania według określonego przepisu i składników. Życie z takimi udogodnieniami jest prostsze.

Łatwe sprzątanie. Porządki w domu

Oczywiście, wielu z nas nie rezygnuje z tradycyjnego mopa i odkurzacza, ale coraz więcej osób decyduje się na zakup nowoczesnych udogodnień. Robot odkurzacz to idealna opcja dla leniwych. Sam jeździ po całym domu i sprząta nawet trudnodostępne kąty. Bezprzewodowy, niewielkich rozmiarów i bardzo cichy – te cechy sprawiają, że dom sam się sprząta, a Ty możesz spokojnie wypoczywać. robot odkurzaczPodobnym udogodnieniem jest robot myjący podłogi i okna. Pierwszy działa podobnie jak odkurzacz automatyczny, w tym że zamiast odkurzać myje podłogi. Czyni to w sposób delikatny i niepozostawiający zacieków oraz kałuż z wodą. Co też ważne, taki robot jest łatwy w czyszczeniu.

Inteligentna lodówka

Ile razy zdarzyło Ci się zapomnieć czegoś kupić, gdy byłaś / byłeś w sklepie. Inteligentna lodówka systemem jest połączona na przykład z Twoim smartfonem, dzięki czemu wiesz jakich produktów nie ma, czy jakich jest mało. Ponadto inteligentna lodówka potrafi stworzyć danie z dostępnych w lodówce składników, a także obliczyć ich kalorię. Są nawet modele, które potrafią same zamówić przez internet brakujące produkty. Jak na Polskie realia, taka lodówka to nadal abstrakcja i mało kto decyduje się dać ogromną sumę za sprzęt takiego typu. Bo bak, zakup takiej inteligentnej lodówki wiąże się z ogromną kwotą.

Inteligentny piekarnik

Skoro jest inteligentna lodówka, to czemu nie miałby powstać także piekarnik. Jego podstawową funkcją jest wbudowane menu z listą dań. Takie udogodnienie wymaga tylko wprowadzenia odpowiedniej potrawy i dostarczenia składników. Piekarnik sam wybiera temperaturę pieczenia. Co ciekawe, takie urządzenie można także sterować zdalnie za pomocą smartfona, dlatego po przyjściu z pracy możemy mieć już gotowy ciepły i smaczny obiad – o ile wcześniej zadbamy, by inteligentnemu piekarnikowi dostarczyć składników do jego zrobienia. Robot odkurzacz, robot myjący podłogi, inteligentna lodówka oraz piekarnik, który sam wybiera temperaturę pieczenia do danego dania – czym jeszcze zaskoczy nas nowoczesna technologia w sprzętach AGD?