Zakup nowego komputera najczęściej wiąże się z niemałym wydatkiem. Dla wielu osób to bariera, która sprawia, że zakup komputera z dobrymi parametrami, zwłaszcza z dobrym procesorem, jest niemożliwy. Warto jednak wiedzieć, że wcale nie musi tak być. Korzystnym rozwiązaniem jest zakup komputera poleasingowego. To możliwość zakupu komputera bardzo dobrej jakości w bardzo atrakcyjnej cenie.

Komputer poleasingowy – czy warto go kupić?

Jedną z głównych zalet przemawiających za kupnem komputera poleasingowego jest jego przystępna cena. Komputery poleasingowe są bowiem zdecydowanie tańsze w porównaniu z komputerami nowymi. Z czego to wynika? Komputery poleasingowe wcześniej wykorzystywane były w różnych firmach na zasadzie umowy leasingu. Są to komputery często dwu- bądź trzyletnie, a zatem ich cena jest dużo niższa. Czy to jednak oznacza, że są to komputery niższej jakości? Absolutnie nie. Firmy zawsze dbają o komputery, z których korzystają w ramach leasingu. Są one stale serwisowane. Dodatkowo są to zwykle komputery wysokiej klasy. Dzięki temu w ofercie komputerów poleasingowych często znaleźć można choćby wysokiej klasy komputery z Intel Pentium.

Czy warto kupić komputer poleasingowy?Komputery poleasingowe sprawdzonych marek

Jak wspomniano, firmy w ramach leasingu korzystają najczęściej z komputerów renomowanych marek. Są to komputery klasy biznes. I takie właśnie urządzenia oferowane są w sprzedaży jako poleasingowe. Oznacza to, że kupując komputer poleasingowy nabyć można sprzęt posiadający dużo lepszą specyfikację niż komputery oferowane w standardowej ofercie konsumenckiej. Komputery poleasingowe wyposażone są w markowe komponenty, wysokiej klasy karty graficzne czy najlepsze procesory. Najlepszym przykładem mogą być wspomniane już komputery z Intel Pentium. Wszystko to sprawia, że zakup komputera poleasingowego staje się jeszcze atrakcyjniejszy. To już nie tylko po prostu bardzo dobry komputer w korzystnej cenie, ale komputer renomowanej marki i najlepszymi komponentami.

Dodatkowe zalety zakupu komputera poleasingowego

Poleasingowe komputery z Intel Pentium to z pewnością dobry wybór. Ale zakup takiego komputera wiąże się z dodatkowymi korzyściami. Takie komputery mają już zainstalowany system operacyjny i to często w cenie komputera. W przypadku kupna nowego komputera za system operacyjny trzeba dodatkowo zapłacić. Wspomnieć trzeba także o tym, że na komputery poleasingowe udzielana jest gwarancja. Nie trzeba się zatem obawiać, że w przypadku awarii trzeba będzie wydać dodatkowe środki na naprawę.