Obecnie każdy dorosły posiada jakieś hobby lub przynajmniej stara się robić w wolnym czasie coś więcej niż tylko siedzieć i czekać aż zacznie się kolejny dzień pracy. Życie aktywne przestało być jedynie ładnie brzmiącą maksymą – z roku na rok tą ideę wprowadza do swojej codzienności tysiące ludzi.

Co wybrać?

Opcji jest całe mnóstwo. Jeśli aktywny wypoczynek jest tym czego potrzebujemy to bez większych problemów możemy przebierać w szerokim wachlarzu opcji. Paradoksalnie jednak większość osób decyduje się na regularne uczęszczanie na siłownie, do fitness clubu lub wybiera zwykły jogging. Nie znaczy to oczywiście, że w tego rodzaju aktywizacji jest coś złego. Jednak z biegiem czasu tego typu hobby staje się kolejnym obowiązkiem, który jest wpisywany w codzienny grafik. Przestaje sprawiać przyjemność i w wielu przypadkach staje się jedynie czynnością do „odbębnienia”. Warto dla równowagi spróbować pogodzić kilka rodzajów aktywności, żeby znaleźć złoty środek między ciałem, a duchem. W ostatnich latach coraz więcej osób zwraca się wobec sztuki, próbując na własną rękę zawrzeć niesamowitość otaczającego świata w różnorodnych formach. Fotografia artystyczna, rzeźba, malarstwo to coraz powszechniejsze przerywniki w codziennej zabieganej rzeczywistości. To ostatnie cieszy się szczególnym zainteresowaniem. Kupno sztalugi oraz początkowego zestawu farb i jakiegoś podręcznika nie jest wydatkiem, który mocno uderzy w domowy budżet. Malowanie z wykorzystaniem sztalugi, szkicowanie stanowi często pierwszy krok na drodze ku hobby, które poszerza horyzonty i pozwala zachować równowagę między duchem, a ciałem. Na naukę nigdy nie jest za późno. Malowanie na sztaludze nie musi wiązać się z zostaniem drugim Pollockiem, ma nas zrelaksować. Malowanie dla siebie to wyzwalające zajęcie. Sztalugi oraz akcesoria artystyczne nie zajmują dużo miejsca, a my mamy świadomość posiadania cichego zakątka w swoim domu lub mieszkaniu, gdzie myśli mogą płynąć prawdziwie swobodnie.

Próbować nowych rzeczy warto

Sfera możliwości cały czas się powiększa. Nie jest powiedziane, że stanie przy sztaludze da nam to czego oczekujemy, ale nie dowiemy się tego dopóki nie spróbujemy. Faktem jest, że idąc za trendami zamykamy się na wiele nowym doznań, które znajdują się na wyciągnięcie ręki. Chodzenie na siłownie jest jak najbardziej zalecane – pomaga utrzymać organizm w formie i czuć się lepiej, jednak nie jest to finish dla naszych możliwości. Lato to czas, kiedy opcji to (różnorodnego) wypoczynku znacznie przybywa. Warto zastanowić się czy spróbowanie np. malarstwa lub wyskoczenia, gdzieś z aparatem nie okaże się dla nas strzałem w dziesiątkę.