Klasyczny termometr za oknem, z współczesnego punktu widzenia wydaje się zupełnym przeżytkiem. Jego miejsce zastąpiły znacznie nowocześniejsze, bezprzewodowe mini stacje meteorologiczne, które informują nie tylko o temperaturze na zewnątrz i wewnątrz budynku, ale także o ciśnieniu czy wilgotności. Nowoczesna stacja pogody to także zegar z alarmem i kalendarz, z wyświetlaną na ekranie aktualnie datą, dniem tygodnia czy fazą księżyca. Warto przy tym pamiętać, że rodzaj i typ oferowanych funkcji zależy od konkretnego modelu urządzenia. Decydując się na zakup nowej stacji pogody, powinniśmy zatem zwrócić większą uwagę nie tylko na jej wygląd, sposób wykonania czy cenę, ale także na oferowane przez nią funkcje.

Stacje pogody - rodzaje

Jeśli interesuje nas prosta w obsłudze stacja pogody, która będzie informowała nas jedynie o temperaturze powietrza wewnątrz i na zewnątrz budynku, warto sięgnąć po urządzenie bezprzewodowe. Taka stacja pogody składa się z urządzenia matki – wyświetlacz główny, na którym wyświestlana jest informacja o temperaturze w i na zewnątrz budynku (na wyświetlaczu zwykle wyświetlana jest również informacja o godzinie i dacie), oraz z czujnika temperatury, który umieszcza się na zewnątrz budynku. Na rynku znajdziemy urządzenia, które mogą być wyposażone w kilka takich czujników, dzięki czemu możemy mierzyć temperaturę w kilku różnych miejscach jednocześnie. stacja pogody

Zaawansowane opcje stacji pogodowych

Gdy zależy nam na zakupie urządzenia informującego nas o wielu różnych parametrach związanych z pogodą, powinniśmy sięgnąć po nieco droższy i bardziej złożony sprzęt pomiarowy. Taka stacja pogody prócz aktualnego pomiaru temperatur w i na zewnątrz budynków, powinna również informować nas o poziomie ciśnienia atmosferycznego, o wilgotności powietrza czy w najbardziej rozbudowanej opcji, o kierunku i sile wiatru. Oczywiście takie mocno rozbudowane stacje pogodowe standardowo wyposażone są również w zegar z alarmem i w kalendarz. Niektóre z nich dysponują także wewnętrzną pamięcią, która pozwala archiwizować wyniki pomiaru temperatur, ciśnienia atmosferycznego czy wilgotności.