Odzież wojskowa, to odzież specjalnego zastosowania. Nie ma co ukrywać - specyfika obecnego pola walki wymusza na projektantach tego typu odzieży wprowadzanie innowacji, od których będzie zależeć życie żołnierza. Oczywiście - powie ktoś - odzież wojskowa nie musi być wyłącznie wykorzystywana podczas walki. Tak, to prawda. Można na przykład ubrać ją na różnego rodzaju ćwiczenia czy też - spełniając się w swoim hobby. Niemniej, ogólne zastosowanie tego typu odzieży wymusza na niej posiadanie następujących cech.

Cechy dobrej odzieży wojskowej:

1. Kamuflaż - oczywiście nie chodzi tu o kamuflaż spotykany bezpośrednio na polu walki. Niemniej, odzież wojskowa powinna być kolorystyką zbliżona do barwy obszaru, w którym będzie wykorzystywana.

2. Trwałość - odzież o charakterze wojskowym, musi być odporna na różnego rodzaju przetarcia, zerwania itd. Producent takiej odzieży musi być przygotowany na to, że jego produkt będzie wykorzystywany w najtrudniejszych warunkach polowych.

3. Funkcjonalność. Odzież wojskowa powinna być funkcjonalna dla żołnierza. Od zwykłych ubrań taktycznych aż po prawdziwy mundur - każdy rodzaj odzieży wojskowej musi być wyposażony w stosunkowo dużą liczbę schowków, pasków itd. Odzież wojskową znajdziesz w wielu sklepach internetowych, np.: http://milworld.pl/pol_m_Odziez-151.html.