Bateria do laptopa jest ważnym elementem komputera, który niestety bardzo często ulega rozmaitym usterkom - w szczególności, jeśli nasz laptop ma już więcej niż 2-3 lata. Wiele osób skarży się na niską wydajność baterii do laptopa. Nie potrafi ona już działać samodzielnie, bez dodatkowego podłączenia zasilacza. Jest to uciążliwie, w szczególności, jeśli często podróżujemy i przebywamy z komputerem poza domem.

Jeśli chcemy przedłużyć żywotność naszej baterii, warto jak najczęściej pracować na laptopie, używając zasilacza. Opłaca się również przynajmniej raz w ciągu tygodnia całkowicie rozładować laptopa.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie baterii?

Jeśli dosyć często używamy laptopa bez zasilacza (na przykład w trakcie podróży, na uczelni, czy po prostu poza domem), przy jej zakupie koniecznie zwróćmy uwagę na pojemność. Niezwykle istotne są także ilość cykli pełnych naładowań i wyładowań. Swoją uwagę skierujmy także na gwarancję oraz kompatybilność z naszym laptopem. Baterie dostępne są zazwyczaj w przystępnych cenach - dobry jakościowo produkt uda nam się bez problemu kupić do 100 złotych.