Krzesła drewniane, w przeciwieństwie do krzeseł  metalowych mogą wydawać się mniej wytrzymałe. Nic bardziej mylnego. Są różne rodzaje drewna. Każdy rodzaj ma swoje parametry i  klasę twardości. Idealny rodzaj drewna na krzesła drewniane to sosna, świerk, modrzew, dąb, buk, olcha i orzech. Są łatwe w obróbce i nie drogie.

Drewno jest twarde i przy odpowiednim użytkowaniu, dbaniu, nie trzeba się bać o to, że po 2 latach od zakupu krzesło się połamie. Melte.pl oferuje krzesła drewniane, które  są kojarzone z luksusem i bogatymi starszymi paniami. Faktycznie, cena za cztery krzesła drewniane jest dwa razy większa niż za cztery metalowe. Przedział cenowy krzeseł drewnianych zaczyna się od 70 zł za jedno krzesło ogrodowe, a kończy się na paru tysiącach. Krzesła drewniane są robione też na zamówienie. W zależności od zakładu stolarsko-tapicerskiego istnieje możliwość zamówienia krzesła marzeń.

[caption id="attachment_89" align="alignright" width="300"]krzesła drewniane Krzesła do biura muszą być wykonane z najlepszych materiałów.[/caption]

Wystarczy wybrać rodzaj drewna, kształt i obicie. Niestety krzesła drewniane nie pasuję do każdego rodzaju wnętrz. W nowoczesnym mieszkaniu utrzymanym w stylu minimalistycznym lepiej sprawdzą się krzesła metalowe. Natomiast idealnym dopełnieniem salonu utrzymanego w stylu klasycystycznym, będą krzesła drewniane z ciemnego drewna z pozłacanymi elementami na obicia.