Karnisze pełnią znaczącą rolę w aranżacji wnętrz. Są niezbędne, by dekorować okna za pomocą firan i zasłon, które nadają wnętrzom odpowiedni charakter oraz chronią przed wścibskimi spojrzeniami.

Jak wybrać odpowiedni karnisz?

karnisze sufitowePrzede wszystkim należy zapoznać się z tym, co możemy znaleźć w ofertach sklepów z wyposażeniem wnętrz(np. http://www.forestpolska.com/karnisze-elektryczne.html). Przed wyborem karniszy warto przeanalizować wybór wspornika, który pełni funkcję mocującą. Ogromną popularnością cieszą się karnisze ścienne, które są montowane nad otworem okiennym. Innym rodzajem konstrukcji są karnisze sufitowe, które zyskują coraz większą liczbę zwolenników. Kolejną kwestią jest wzornictwo widocznych elementów konstrukcji karniszy jak np. rur czy też "żabek".

Karnisze sufitowe to nie przeżytek

Karnisze sufitowe zdobywają wielu zwolenników za swoją funkcjonalność. Ich konstrukcja oparta na wsporniku sufitowym pozwala na łatwe przesuwanie firan lub zasłon na całej długości karnisza. Kolejną zaletą karniszy sufitowych jest efektowny wygląd, który nadaje pomieszczeniom nowoczesnego charakteru. Występują one w wersjach rurowych, apartamentowych, a także przesuwnych. Doskonale sprawdzą się we wnętrzach wyposażonych w okna na całej długości ściany lub wszędzie tam, gdzie przestrzeń nad oknem jest zbyt wąska.