Ładowarka do laptopa to fabryczne wyposażenie, które jest dołączane do każdego urządzenia przenośnego. Z założenia oryginalne zasilacze mają działać bez zarzutu i być idealnie dopasowane do potrzeb komputera. W rzeczywistości jednak często tak nie jest. Ładowarki mogą się gubić, psuć, a z czasem działać coraz mniej wydajnie. Dzieje się tak zwłaszcza przy intensywnym korzystaniu z komputera poza domem lub biurem. Jaki zasilacz wybrać do laptopa?Ładowarka do laptopa umożliwia ładowanie baterii laptopa. Z tego powodu jest to bardzo ważny element wyposażenia. Dla tych, którzy codziennie polegają na laptopie, utrata ładowarki oznacza np. kosztowne opóźnienia w pracy. Bez odpowiedniego systemu ładowania komputer staje się po prostu bezużyteczny. Kiedy ładowarka nie działa lub została zgubiona, stajemy przed koniecznością kupna nowego urządzenia. Kupując zasilacz musimy zwracać uwagę na parametry urządzenia, w tym napięcie, natężenie prądu oraz rodzaj zastosowanej wtyczki. Jeżeli nie wiesz o czym jest dokładnie mowa, zajrzyj na stronę https://www.laptopshop.pl/Zasilacz-do-laptopa-na-co-zwrocic-uwage-podczas-jego-kupowania-blog-pol-1485339352.html, na której najdziesz szczegółowe informacje.

Czego unikać

Istnieje kilka rodzajów ładowarek, które najlepiej pozostawić na sklepowej półce. W naszym interesie jest wybranie ładowarki, która jest w pełni zgodna z modelem laptopa. Dobierając odpowiednie urządzenie nie ryzykujemy uszkodzenia obwodów komputera. Poniżej znajduje się kilka przykładów tego, czego najlepiej nie kupować.

Ładowarka uniwersalna

W samym urządzeniu uniwersalnym oczywiście nie ma nic złego. Problem polega na tym, że taka ładowarka nie zapewnia wszystkiego, czego byśmy oczekiwali. Ładowarka została zaprojektowana w taki sposób, aby była kompatybilna z wieloma różnymi modelami laptopów danej marki, ale komponenty te zwykle nie zawierają specyfikacji wymaganych przez niektóre laptopy. Chociaż zwykle są one znacznie tańsze niż OEM, uniwersalne ładowarki często wykazują problemy z dostarczanym napięciem, ich dopasowaniem, końcówkami, a czasem ich cena jest nieadekwatna do jakości. Chociaż uniwersalne ładowarki spełniają swoją rolę w przypadku wielu laptopów, nie są tak powszechne, jak się wydaje. Dlatego dla klienta, który chce go kupić, ważne jest, aby był on ostrożny i wybierał tylko jednego z najbardziej renomowanych producentów i spełniał najwyższe standardy.

Ładowarka słoneczna

Ładowarki słoneczne zasilane energią słoneczną są wydajnym i ekologicznym sposobem ładowania laptopa. Takie urządzenia są zupełnie inne od modeli OEM i wykazują wiele ciekawych cech konstrukcyjnych. Uważa się, że są one bezpieczne w użyciu z różnymi rodzajami laptopów, ale ich zgodność z określonymi modelami laptopów nie zawsze jest jasna.

Tanie ładowarki

Najlepiej unikać tanich ładowarek, ponieważ komponenty niższej klasy prawdopodobnie nie przetrwają zbyt długo. Dodatkowo tanie modele są bardziej podatne na przegrzewanie laptopa poprzez niespójne napływy, takie jak np. nieoczekiwany wzrost mocy. Kupując tani model musimy liczyć się z faktem, że jest to raczej krótkoterminowe rozwiązanie.