Choć w 2014 roku cała firma Nokia przeszła pod władanie marki Microsoft, to jednak akcesoria nadal rozpoznawane są pod tą pierwszą nazwą. Pierwsze modele linii Nokia Lumia pojawiły się dość niedawno, bo w 2011 roku, zapełniając jednak niszę przeznaczoną dla telefonów wygodnych, a zarazem bardzo funkcjonalnych.

Różne modele Nokii Lumia są przyjmowane przez jej fanów z takim samym entuzjazmem. Warto dodać, że w niektórych, zwłaszcza nowych telefonach doprowadzono również do funkcji, która pozwala na posiadanie dwóch kart SIM w ramach jednego urządzenia. Dzięki dopasowaniu do różnych klas telefonów modele różnią się od siebie ceną, co przekłada się również bezpośrednio na ilość sprzedaży. Nokia w tym modelu uznawana jest za jeden ze sztandarowych projektów prezentujących współpracę Microsoftu i Nokii jeszcze sprzed połączenia tych firm.

Dziś Nokia Lumia pozostaje jednym z najchętniej kupowanych telefonów z ekranem dotykowym. Mnogość opcji sprawia, że każdy jest w stanie znaleźć model dla siebie, a jednocześnie użytkować go zarówno w pracy, jak i dla rozrywki.

[caption id="attachment_111" align="aligncenter" width="300"]nokia lumia Marka Nokia w 2014 została przejęta przez światowego giganta - firmę Microsoft[/caption]