Profesjonalna myjka ciśnieniowa jest urządzeniem niezwykle dobrym. Zazwyczaj kojarzy się ją jedynie z myciem pojazdów, lecz to jedynie jedno spośród jej potencjalnych wykorzystań. Należałoby natomiast pamiętać, iż nie każda myjka sprawdzi się jednakowo doskonale w konkretnych wykorzystaniach, zatem również przy doborze należy się skoncentrować na paru cechach narzędzia. Chociaż na pozór nie wydaje się to zwłaszcza trudne, to przecież w praktyce należy przeznaczyć parę chwil na zapoznanie się z najistotniejszymi założeniami analizy konkretnych myjek ciśnieniowych.

Myjka gorącowodna lub myjka zimnowodna?

Jeśli mamy działać myjką na co dzień, to naturalnym jest dobór myjki ciepłowodnej. Nie należy tu wiele tłumaczyć. Wiadomym jest, iż gorąca woda ma odpowiedniejsze wartości aniżeli zimna. Kluczowa decyzja należy zawsze do klienta. Niewątpliwie duże ciśnienie oraz właściwy detergent zagwarantuje odpowiednie wartości oczyszczające, lecz jeśli chodziłoby nam o dezynfekcję, to w wypadku myjki gorącowodnej będzie to możliwe.

Jak dobrać parametry myjki ciśnieniowej?

Standardowy parametr, jakim chwalą się wytwórcy oraz jaki jest podstawowym punktem zainteresowania nabywców, to optymalne ciśnienie myjki. To istotne, lecz... nie do końca. Przede wszystkim przeważnie otrzymujemy w pierwszej kolejności wiadomość o maksymalnym ciśnieniu w pompie myjki, jakie nie ma większego znaczenia. Istotniejsze jest ciśnienie robocze – więc ciśnienie wody, jakie mamy do dyspozycji w formie strumienia wychodzącego z lancy.

Doskonały wąż to podstawa

Jaka jest najlepsza profesjonalna myjka ciśnieniowa?Jakkolwiek nie jesteśmy w stanie samodzielnie zweryfikować precyzji, z jaką wykonana jest myjka ciśnieniowa oraz jej niezawodności, to zdecydowanie zwróćmy uwagę na elementy, jakie mają istotny wpływ na komfort pracy, natomiast niekoniecznie są dokładnie określone w specyfikacji narzędzia. To, przede wszystkim, wąż ciśnieniowy: winien być duży oraz zbrojony, aby nie załamywał się podczas pracy. Chodząc dookoła pojazdu ciągamy go po ziemi, zahaczamy nim o koła – gdy jest miękki, będzie się zwijał, zaginał, załamywał – szybko się wykorzysta, natomiast nim to nastąpi, klient może dostać złości podczas rozprostowywania go.

Jakie ciśnienie dobrać w myjce ciśnieniowej?

Powinniśmy również określić jakiego rodzaju zanieczyszczenia będziemy usuwać – czy będą to brud, pył, błoto lub oleje, tłuszcze, mchy oraz porosty. Gdy ustalimy już z jakiego rodzaju zanieczyszczeniem będziemy mieli do czynienia, wówczas możemy ustalić niezwykle interesujący nas parametr, natomiast mianowicie ciśnienie optymalne pod jakim woda będzie wydostawała się z dyszy. Więc pragnąc wyeliminować większy kurz poszukujemy myjki z jak największym ciśnieniem.